abdülkerim temiz

1991 yılında Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl üniversite sınavını kazanarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim ve öğretime başladım. 1997 yılında Ankara Ü. Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra girdiğim Eylül dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavında başarılı olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Çocuk Cerrahisi asistanlığına başladım.

2002 yılında uzmanlık sınavımı başarı ile vererek Çocuk Cerrahisi Uzmanı oldum. 2013 Ocak ayında mecburi hizmet ile atandığım Amasya Devlet Hastanesi’nde göreve başladım. 3 yıla yakın bir süre tek Çocuk Cerrahisi Uzamanı olarak görev yaptım. 2005 yılı sonunda Hatay, Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent kadrosuna atandım. 3 ay sonra askerlik yükümlülüğü için GATA – Ankara Hastanesinde göreve başladım. Askerlik sonrası döndüğüm M.K.Ü. Tıp Fakültesi’nden Haziran 2007’de ayrılarak Temmuz 2007’de Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi AD’a bağlı olarak, Adana Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde uzman kadrosuna atandım. 2009 yılında aynı kurumda Yardımcı Doçent kadrosuna atandım. Ocak ve Şubat 2012 tarihlerinde Londra- İngiltere Great Ormond Street Hospital Çocuk Ürolojisi Bölümünde gözlemci olarak bulundum. Mayıs 2013 tarihinde girmiş olduğum Doçentlik sınavını başarı ile vererek Çocuk Cerrahisi Doçenti oldum. Aynı kurumda çalışmalarıma devam ettikm. Şubat 2019’da Profesör kadrosuna atandım. Profesör kadrosuna atandıktan sonra Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı’na atandım. Halen, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı, Çocuk Cerrahisi Stajı sorumlu öğretim üyesi ve Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölüm Sorumlusu görevlerini yürütmekteyim.

Yaptığım ve katıldığım klinik ve deneysel çalışmalar sonucu yurt dışında SCI indeks kapsamına giren, yayınlanmış veya yayına kabul edilmiş yurt dışı dergilerde ve ulusal dergilerde yayınlanmış çalışmalarım, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulan ve yayınlanan çok sayıda çalışmam mevcuttur. 1999 yılında araştırmacı olarak katılmış olduğum “A simple method for measuring penile length in newborns and infants” adlı çalışma ile ESPU kongresinde ve 2017 yılında Antalya’da yapılan Ulusal Pediatrik Üroloji Kongresinde, en iyi poster ödülünü kazandık.